ماینینگ یعنی چی؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
ماینینگ یعنی چی؟

در این مقاله قصد داریم درباره ماینینگ، ماینر و ماین و… صحبت کنیم. احتمالاً تاکنون اسم بیت کوین و انواع ارزهای دیجیتالی را شنیده باشید. اما از چگونگی به وجود آمدن آنها آیا اطلاع دارید؟

ماین چیست؟

به انواع تراکنش‌های که در فضای دیجیتال انجام می شود و باعث تولید ارز دیجیتالی می شود استخراج یا ماین میگویند.

ماینر کیست؟

هنگامی که کلمه استخراج را می شنوید به یاد معدن های طلا و یا زغال سنگ و مواد ارزشمند می‌افتید به طور کلی استخراج کردن ارز دیجیتالی هم یعنی به دست آوردن ارزهای دیجیتالی از بلاک چین می باشد که در واقع ارزش بیشتری از طلا می تواند داشته باشد مانند بیت کوین.
افرادی که عمل استخراج بیت کوین را انجام می‌دهند ماینر نام دارند که ایجاد تراکنش و حل مسائلی که باعث استخراج ارز دیجیتالی می‌شود را به عهده دارند.

وظیفه ماینر؟

تمامی تراکنش ها به وسیله افراد مشارکت کننده در استخراج ارز در شبکه اعتبار سنجی و سبز میشود که به این کار هش نود میگویند.
به دلیل عدم وجود هیچ

گونه نهاد نظارتی برای بررسی تراکنش ها با اطمینان خاطر، کامپیوتر ها، ماینر ها و همچنین دستگاه های محاسباتی خاص و ویژه ای را در اختیار شبکه قرار می‌دهند تا بتوانند با کمک آن این فرایند را انجام دهند.

برای تایید کردن تراکنش های شبکه ماینرها دستگاه های خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند البته باید بدانید که با انجام دادن این کار که هزینه‌های بسیار گزافی که بابت برق و دستگاه پرداخت می کنند به ازای هر تراکنش تایید شده و یا جابجایی بیت کوین را که انجام میدهند هم از کارمزد تراکنش ها سود برده و هم پاداشی را بابت آن دریافت می کنند.

همچنین علاوه بر اینکه تراکنش ها باید تایید شود از نظر امنیتی هم باید بیت کوین و بلاک چین را محافظت نمایند و یا اینکه می‌توانند از بیت کوین به صورت غیر متمرکز واحدهای جدیدی را به وجود آورند. چنانچه بخواهد به بلاک چین بلاکی اضافه شود یک معادله پیچیده ریاضی را باید حل کند که این کار فقط با حدس زدن امکان پذیر می باشد.

کامپیوتر های قوی برای به دست آوردن جواب معادله تمامی اعداد را امتحان کرده و از راهکارهایی به نام تابع هش می‌توانند به جواب برسند شروع این اعداد با چند صفر بوده و همین باعث سخت تر شدن کار می شود. نخستین ماینری که جواب معادله را پیدا می کند(ماینینگ می کند) باید به بقیه نود ها اعلام کند تا آن ها فرصت داشته باشند بر روی معادله بعدی کار نمایند.

برای استخراج کردن ارز دیجیتالی به چه سخت افزاری نیاز داریم؟

همانگونه که قبلاً گفتیم برای استخراج کردن ارز دیجیتالی یا بیت کوین به دستگاه های قوی و کامپیوتر احتیاج داریم. با توجه به دستگاه های زیادی که به وجود آمده‌اند هر فردی بر اساس توانایی مالی و میزان اطلاعات خود و محل زندگی و هزینه برق مصرفی دستگاه مورد نیاز و مناسب خود را انتخاب و خریداری می کند.

به عنوان مثال یک دستگاه ممکن است در یک محل کارکرد خوب و بالایی داشته باشد و همان دستگاه در مکان دیگر سودآوری زیادی نداشته باشد و باعث آزار و اذیت فرد شود معمولاً بهترین دستگاه دستگاهی است که علاوه بر اینکه دارای طول عمر زیادی باشد بتواند به سرعت بازگشت سرمایه داشته باشد توجه داشته باشید که همیشه جدیدترین دستگاه نمی تواند بهترین باشد برای اینکه دستگاه ماینر خوبی داشته باشید باید به هزینه مصرف برق قیمت و قدرت هش ریت دستگاه توجه زیادی داشته باشید.

ASIC چیست

به طور کلی به منظور استخراج ارزهای دیجیتالی از پردازنده ای استفاده می کنند Aslc مدار مجتمع با کاربری معین ترجمه می شود. این نوع پردازنده در مقایسه با راه های قبل سرعت بیشتر و مصرف کمتری را دارد و همچنین حجم آن بسیار پایین است و با اجزاء دیگر سیستم مانند پاور،مین بورد، و خنک کننده در ارتباط است.

منظور از استخراج ارز دیجیتال چه چیزی است؟

به جز داشتن مایو! خیلی چیز های دیگری را هم برای استخر استخراج باید در نظر داشته باشید.

در حال حاضر به دلیل گسترده شدن شبکه بلاک چین و همچنین استفاده از دستگاه های قدرتمند استخراج به صورت مستقیم کار بسیار سختی شده است به همین دلیل اکثر ماینر ها به جاهایی که به آنها استخر استخراج می گویند متصل می شوند.

همانگونه که وقتی می خواهید شنا کنید به دنبال استخر تمیز و مطمئن میگردید برای این کار هم باید استخر خوب و مطمئنی را پیدا نمایید. کار استخر استخراج این است که به وسیله قدرت پردازش تمامی دستگاههای که به آن پیوسته اند معادلات ریاضی را حل کرده و بر اساس قدرتی که در اختیارش قرار داده‌اند پاداش را بین ماینر ها تقسیم می کند. در این حالت حل کردن معادلات ریاضی با سرعت بیشتری انجام می شود.

در هنگام استخراج ارز دیجیتالی به چه اندازه برق نیاز داریم؟

چیزی که باعث نگرانی بسیاری از افراد شده است هزینه برق دستگاه های استخراج است که بسیار بالا می باشد و همچنین به دلیل مصرف برق زیاد این دستگاه بسیاری از دوستداران محیط زیست با بیت کوین مخالف هستند. ولی باید در نظر داشت که بیتکوین به اقتصاد کمک زیادی می‌کند به ویژه در کشورهایی که برای همه افراد بانک در دسترس نمی باشد مانند کشور ونزوئلا، توانسته عملکرد خوبی را داشته باشد.

همچنین مردم تمامی مخارج خود را برای خرید و فروش کالاها و کارهای بانکی و مواد غذایی و غیره به وسیله بیت کوین انجام میدهند. در نتیجه با همه موارد گفته شده افرادی که می‌خواهند استخراج ارز دیجیتالی انجام دهند می‌توانند با انتخاب مکان مناسب و دستگاه خوب، مصرف هزینه برق را پایین آورده و به سود خوبی دست پیدا کنند.

چگونه می شود با مصرف برق کمتر ماینینگ کنیم؟

از منابع تجدیدپذیر مانند انرژی باد و خورشید برای تامین کردن برق این دستگاه می توان استفاده کرد. در بعضی از منطقه ها مانند پرو شیلی و شمال شرقی چین ذخیره برق تولید شده به وسیله منابع تجدید پذیر می باشد و به دلیل زیاد بودن برق آن را به صورت رایگان توزیع می نمایند.

در کشور ایران از مناطق روستایی میتوان استفاده کرد زیرا هزینه برق آنها کمتر محاسبه می شود. علاوه بر آنچه گفته شد اگر شما در منطقه سردسیر زندگی میکنید هزینه برق مصرفی پایین تری را خواهید داشت زیرا این دستگاه ها گرمای زیادی را تولید میکنند و اگر بخواهید آنها را خنک نگه دارید باید از وسایلی مانند کولر و اسپلیت استفاده کنید.

ماینر و ماینینگ هنوز هم به صرفه هستند؟

در حال حاضر به دلیل بالا رفتن قیمت بیت کوین و بالا رفتن ارز بسیاری از افراد دوست دارند از طریق بیت کوین کسب درامد داشته باشند.

چنانچه شما آگهی های دیوار را ببینید خواهید فهمید که آگهی های زیادی برای فروش دستگاه ماینر برای ماینینگ وجود دارد که آنها از استخراج بیت کوین نتوانستند سود خوبی به دست آورند. بسیاری از افراد تازه کار به دلیل افزایش ۷ درصدی هزینه برق به وسیله وزارت نیرو در مورد به صرفه بودن ماینینگ سوالاتی را از ما می پرسند. با یک مثال عملی در یک مقاله به بررسی چالش ها و مشکلات پیش آمده برای ماینر های ایرانی که کار ماینینگ می پردازیم. تلاش می‌کنیم برای افراد تازه کار همه مسائل را به زبان ساده و آسان بیان کنیم.

استخراج بیت کوین در کشور ایران قانونی میباشد؟

بله استخراج کردن ارز دیجیتالی یا بیت کوین به وسیله مجوز گرفتن از وزارت صنعت و معدن و تجارت قانونی میباشد. قبل از تیرماه سال ۱۳۹۸دستگاه استخراج بیت کوین در کشور ایران ممنوع بوده است و قاچاقی وارد ایران می شدند بعد از اینکه دستگاه های استخراج قانونی شدن ماینر های ارز دیجیتالی هم ردیف دستگاه های کارت خوان و ابزارآلات دیگر بانکی مجوز ورود گرفتند.

در حال حاضر استخراج کردن بیت کوین در ایران یک نوع صنعت به حساب آمده و کاملا قانونی میباشد. ولی باید توجه داشته باشید که از وزارت صنعت مجوز دریافت کنید. و در صورت عدم مجوز نیروی انتظامی می تواند دستگاه های شما را ضبط کرده همچنین اداره برق می تواند جلوی استفاده برق را برای شما به راحتی و آسانی بگیرد.

فارم چیست؟

مکان بزرگ و انواری که به صورت خاص و ویژه برای استخراج کردن ارز دیجیتالی در نظر گرفته می شود یا مزرعه استخراج گفته می شود. به طور کلی در فارم ها چندین دستگاه استخراج و تجهیزات وجود دارد داشتن مجوز برای فارم الزامی است همچنین در خارج از شهر و یا در محیط‌های صنعتی باید به وجود آید تا سر و صدایی که ایجاد می کند باعث آزار و اذیت نباشد. مزرعه های استخراج دارای منابع انرژی زیادی هستند و همچنین فن های خنک کننده بزرگی برای حرارت تولید شده از دستگاه ها باید تعبیه شود.

بعد از اینکه عرضه دیجیتالی را خریداری کردیم آنها را باید در کجا نگهداری کرده و یا بفروشیم؟

اگر می‌خواهید کوین را نگهداری کنید حتماً باید از کیف پول معتبر بیت کوین استفاده نمایید. به دلیل امنیت و مقدار سرمایه بیت کوین باید یک نوع کیف پول مناسب را برای آن انتخاب نمایید چنانچه سرمایه بسیار زیادی دارید و بیت کوین زیادی را خریداری کرده اید خوب است که از کیف های پول سخت افزاری استفاده کنید چنانچه سرمایه بیت کوین شما زیاد نیز می‌توانید کیف‌های پول نرم افزاری که به آسانی و راحتی بر روی لپ تاپ و گوشی نصب می شوند را مورد استفاده قرار دهید.

از صرافی های معتبر برای خرید و فروش ارز دیجیتالی باید استفاده کنید تا بدون هیچ گونه ناراحتی و نگرانی و به سرعت و راحتی بتوانید از طریق کارتهای بانکی خرید و فروش بیت کوین خود را انجام دهید.
به شما سفارش می کنیم در شروع کار ابتدا از صرافی‌های ایرانی استفاده کنید و بعد از این که تسلط بیشتری به کار پیدا کردید می‌توانید در صرافی‌های خارجی شروع به معامله گری کنید.
توصیه ما به شما این است که برای انجام دادن این کار مقاله کدام صرافی ارز دیجیتال ایرانی بهتر هستند را ببینید.

حرف آخر ریچنج

برای خرید و فروش هم باز باید صرافی ارز دیجیتال معتبر رو پیدا کنی، تا خیلی راحت و بدون نگرانی و خیلی سریع از طریق کارت بانکی خودت بیت کوین بخری و بفروشی. توصیه میکنم در ابتدای کار از یک صرافی ایرانی استفاده کنی تا بعد از تسلط بیشتر در صرافی های خارجی هم معامله رو شروع کنی. برای اینکار توصیه میکنم مقاله کدام صرافی ارز دیجیتال ایرانی بهترین است را مشاهده کنید.

ما تمامی مبحث های ماینینگ رو در این مقاله آموزش دادیم امید واریم بعد از خواندن این مقاله معنی و مفهوم ماینینگ رو متوجه شده باشید.

تولید محتوا : محمد تاج مزینانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =