کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

یکی از وسایل و ابزار مورد استفاده در معامله های ارزی دیجیتال کیف پول ارز دیجیتالی است.

چنان چه سوالاتی در ذهن شما درباره کیف پول به وجود آمده است تا انتها این نوشته را مطالعه نمایید شما می توانید با داشتن یک کیف پول ارز های دیجیتالی خود را داخل آن نگهداری و ذخیره نمایید.

انواع زیادی از این مدل کیف های پول وجود دارد که بستگی به استفاده هر کس داشته و با هم تفاوت دارند. از کیف های پول رایگان گرفته تا کیف های پول های پولی که نیاز مند سخت افزار فیزیکی هستند و حتی کیف پول هایی وجود دارند که فقط به صورت یک کاغذ بوده و دارای امنیت بالایی می باشند.

کیف پول ارز دیجیتالی چیست؟

یک آدرس خصوصی و عمومی به وسیله کیف پول ارز دیجیتالی به وجود می‌آید و امکان ذخیره کردن و ارسال دارایی‌های کریپتو تو را می دهد.

برعکس کیف پول های موجود هیچ گونه پولی در کیف پول شما ذخیره سازی نمی شود.

عملکرد کیف پول مانند حساب های بانکی برای شما دارد کیف پول ارز دیجیتالی یک نرم افزاری است که کلید عمومی و خصوصی را ذخیره می نماید و در رابطه با بلاک چین های گوناگون کار می کند تا افراد و کاربران بتوانند رمز ارزهای خود را به وسیله آن منتقل سازند.

به طور کلی ارزهای دیجیتالی به طور فیزیکی در هیچ قسمتی نگهداری نمی شوند و همه اطلاعات مربوط به آن ها و تراکنش ها تنها بر روی شبکه بلاک چین ذخیره میشود‌. برای انتقال یا خریدن بیت کوین یا ارزهای دیجیتالی باید یک کیف پول دیجیتالی داشته باشید. در واقع آدرس این کیف پول مانند شماره حساب بانکی برای شما عمل می کند. برای اینکه بخواهید رمز ارزهای خود را انتقال دهید باید آدرس کیف پول خود را به دیگران بدهید.

کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول و ارز دیجیتالی دارای امنیت است؟

کیف های پول از نظر امنیتی با هم تفاوت دارند این تفاوت بستگی به نوع کیف‌پول و ارائه دهندگان سرویس می باشد به عنوان مثال کیف‌پول های آنلاین نسبت امنیت کمتری به کیف‌های پول آفلاین دارند و امکان دارد هک شوند.

از نظر امنیت مسئله دیگر کیف پول مهم بودن حفظ کلید های خصوصی افراد، دقت و توجه در منتقل کردن وجه و تهیه نمودن پشتیبان است. هنگامی که نکات ایمنی در معاملات توسط افراد رعایت شود کیف پول ارز دیجیتالی امنیت بالایی خواهد داشت ولی در زمانهای گوناگون دیده شده است که برخی از کیف پول ها باگ های امنیتی پیدا کردند.

چطور یک کیف پول ارز دیجیتالی ام را انتخاب نماییم؟

به شما توصیه می‌کنیم اگر در این مورد وسواس دارید از کیف‌های پول اوپن سورس که بر روی سیستم عامل هایی مانند لینوکس استفاده نمایید تا به نسبت ویندوز و نرم افزارهای ناشناس خطرات کمتر گردد.

راه های منتقل کردن ارز دیجیتالی به کیف پول کدامند؟

برای اینکه ارز های دیجیتالی را منتقل شود به آدرس کیف پول افراد نیاز است.

برای هر نوع کیف پول می‌شود به صورت بی نهایت آدرس به وجود آورد و این آدرس ترکیبی از حروف و اعداد کوچک و بزرگ می باشد. به طور کلی آدرس کیف پول مانند شماره حساب بانکی برای شما می باشد.

برای منتقل کردن رمز ارزهای خود باید به دیگران آدرس کیف پول خود را بدهید و شما هم آدرس کیف پول آنها را داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر، راه های شارژ کردن کیف پول ارز دیجیتالی را ببینید.

در صورت گم شدن کیف پول ارز دیجیتالی خود چه کاری را باید انجام دهیم؟

در موقع ساختن به شما ۱۲ کلمه مخصوص و ویژه برای بازیابی همه کیف پول های ارز دیجیتالی عنوان می‌شود شما باید این دوازده کلمه را در یک جای امن و مطمئن یادداشت نمایید و آن را به هیچ کسی تحت هیچ شرایطی ندهید.

کیف پول ارز دیجیتال

چند نوع کیف پول ارز دیجیتالی داریم؟

به طور کلی کیف پول بیتکوین پنج دسته می باشند.

انواع کیف پول ارز دیجیتالی بسیار زیاد هستند مانند کیف های پول کاغذی، تحت وب، سخت افزاری، اندرویدی، نرم افزاری و غیره

آیا از گوشی می‌شود به جای کیف پول استفاده نماییم؟

بله کیف‌های پول نرم افزاری به طور اپلیکیشن بر روی موبایل نصب می شوند و با استفاده کردن از این برنامه ها کد فروشگاه از ارزهایی که دارید خرج می‌کند. کیف پول هایQR یکی از بهترین کیف های پول که می توانید با اسکن ویژه و مخصوص موبایل، نرم افزار تراست ولت می باشد. همچنین کیف های پول دیگر مانند سیف پال، اتمیک ولت جزء امن ترین کیف های پول هستند.

آیا آی پی خود را موقع استفاده نمودن از کیف پول موبایل باید تغییر دهم؟

به طور کلی کیف پول هیچ گونه محدودیتی در مدیریت و دسترسی دارایی های شما نمی تواند به وجود آورد آنها فقط توانایی ساخت یک کلید عمومی و خصوصی را دارند تا به وسیله آن شما بتوانید تراکنش‌های خود را انجام بدهید به همین دلیل استفاده کردن از نرم افزار تغییر آی پی برای هیچ کیف پول موبایلی لازم نمی باشد.

کیف پول و ارز دیجیتالی فیزیکی هم وجود دارد؟

انواع گوناگون و مختلفی از کیف پول در در دسترس وجود دارد تا افراد بتوانند بر اساس نیازهای خود و امکانات هر کیف پول چند تا و یا یکی از آنها را انتخاب نمایند. یکی از انواع گوناگون که بهترین نوع هم شناخته شده است کیف پول سخت افزاری بوده که از نظر امنیتی هم بهترین است. این کیف پول که کلیدهای خصوصی و عمومی شما را ذخیره می‌کند یک دستگاه فیزیکی بوده و برای کار کردن با آن به یک پسورد شخصی نیاز دارید. همچنین شما از کیف پول های کاغذی میتوانید استفاده نمایید که امنیت بسیار بالایی دارند و به طور فیزیکی هم میشود پرینت گرفت.

سازندگان کیف‌پول های فیزیکی آیا در هنگام ساختن کلید خصوصی کیف پول ما را نگهداری می کنند؟

در کیف‌های پول کمپانی های شناخته شده مانند لنجر در هر زمان شما میتوانید کیف پول خود را ریست نمایید و کلید بازیابی را دوباره بسازید.

کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول را چگونه بسازیم؟

معمولاً ساختن کیف پول ها همگی شبیه به هم هستند فقط کافیست آنها را نصب نمایید ۱۱۲ کلمه امنیتی را یادداشت کرده و در ادامه دوازده کلمه را به سیستم نشان دهید بعد از آن توکن های مد نظر خود را به کیف پول تان اضافه نمایید.

۱۲ کلمه بازیابی چیست؟

شما برای این که اگر چنانچه اطلاعات خود را از دست دادید بتوانید داراییهای تان را ریکاوری نمایید نیاز به ۱۲ کلمه دارید به یاد داشته باشید که این ۱۲ کلمه را به هیچ وجه نباید در اختیار افراد دیگر قرار دهید.

آیا کیف پول ربطی به آی پی دارد؟ آیا ممکن است سرمایه در کیف پول من با آی پی ایران بلاک شود؟

چنانچه شما از کیف پول های مولتی کوین مانند: اتمیک ولت، تراست ولت و….. استفاده می نمایید هیچ گونه نگرانی نداشته باشید ایران نمی تواند آی پی شما را رد یابی کند به همین دلیل با خیال راحت به وسیله آی پی مکانیزم کیف پول استفاده نمایید.

کلام آخر ریچنج

بهترین کیف پول کدومه؟

قطعا کیف پول های مولتی کوینی مثل تراست ولت و اتمیک ولت که تیم های توسعه دهنده قدرتمندی پشتشونه، میتونن بهترین کیف پول ها برای شما باشن.

تولید محتوا : محمد تاج مزینانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 7 =