هر آنچه باید در مورد بیت کوین کش بدانیم

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
هر آنچه باید در مورد بیت کوین کش بدانیم

بیت کوین کش یک انشعاب (هاردفورک) از بلاک‌چین بیت‌کوین است.در سال 2017 به دلیل کند شدن شبکه بیت کوین و افزایش کارمزد تراکنش‌ها،شاخه‌ای از بیت‌کوین جدا و به نام بیت کوین کش(BCH) شناخته شد.اندازه بلاک‌ها در بیت کوین کش از 1 مگابایت به 8 مگابایت افزایش پیداکرده و در نتیجه سرعت نقل و انتقال بیشتر و کارمزد،کمتر شده است.شباهت بین بیت‌کوین و بیت کوین کش بسیار زیاد است،به عنوان مثال هر دوی آنها برای تایید تراکنش‌ها و تولید سکه‌های جدید از الگوریتم اجماع اثبات کار یا استخراج ستفاده می‌کنند و تعداد کل بلاک‌های هر دو محدود به ۲۱ میلیون است.

قیمت کنونی ارز Bitcoin Cash برابر با $450.37 است.(بروزرسانی اسفند 1400)

نحوه کار بیت کوین کش چگونه است؟

از آن‌جایی که بیت کوین‌ کش یک انشعاب از BITCOIN است، پس می‌توان گفت که تاریخچه تراکنش‌ها و پایگاه‌داده آنها مشابه یکدیگر است.بنابراین، زمان ایجاد یک بلاک در آن نیز ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد و پاداش استخراج آن در حال حاضر ۶.۲۵ واحد BCH است. این پاداش مثل BITCOIN ،تقریبا هر ۴ سال یک‌بار به دلیل رخداد رویداد هاوینگ نصف خواهد شد.

زمان لازم برای محاسبه و ایجاد بلاک جدید در این شبکه تحت تاثیر پارامتری به نام درجه سختی استخراج یا سختی شبکه قرار دارد. درصورت افزایش توان محاسباتی ماینرها، با افزایش متناسب سختی استخراج می‌توان زمان ایجاد یک بلاک را ثابت نگاه داشت.

در ابتدای شروع به کار،برای این‌که واحدهای جدید در هر ۱۰ دقیقه استخراج شوند از الگوریتم تنظیم سختی استفاده می‌شد.برمبنای این الگوریتم، میزان سختی پس از هر دو هفته تنظیم می‌شود.پس از مدت کوتاهی، توسعه‌دهندگان به این نتیجه رسیدند که برای ایجاد انگیزه در ماینرهای زنجیره و جذب بیشتر آن‌ها باید این سازوکار را تغییر دهند. آن‌ها در کنار DAA از الگوریتم تنظیم سختی اضطراری (EDA) نیز استفاده کردند.تنظیمات EDA سبب اختلال در سختی استخراج شد.برای رفع مشکل،توسعه‌دهندگان بیت کوین کش تغییری در الگوریتم DAA ایجاد کردند، به این صورت که این الگوریتم سختی استخراج را پس از هر بلاک تنظیم می‌کرد.آن‌ها همچنین الگوریتم EDA را به‌طور کامل حذف کردند.

ویژگی‌های مهم

حذف ویژگی جایگزینی تراکنش

بیت کوین از زمان آغاز فعالیتش از این ویژگی که یک تراکنش تاییدنشده ممکن است اصلاح و مجددا به شبکه عرضه شود،پشتیبانی می‌کرد.این مفهوم به‌عنوان جایگزینی تراکنش شناخته می‌شود.علت این نام گذاری این است که تراکنش جدید جایگزین تراکنش قدیمی می‌شود.

ساخت توکن مجزا

دیگر ویژگی قابلیتی است که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.به‌واسطه این قابلیت،هر کسی با استفاده از پروتکل دفتر کل ساده (SLP) و Wormhole launched می‌تواند بر روی این شبکه توکن ایجاد کند.

SPL پروژه‌ای است که امکان ایجاد توکن، خریدوفروش و مدیریت آن را بر روی این بلاک چین فراهم می‌آورد.

کیف پولهای بیت کوین کش

برای بیت کوین کش ده‌ها کیف پول در نام‌ها و انواع مختلف عرضه شده است.با نرم‌افزارهای رایگان که تعدادشان بسیار زیاد است،به‌ راحتی می‌توانید این ارز دیجیتال را روی کامپیوتر شخصی یا گوشی و یا حتی روی اینترنت ذخیره،دریافت و ارسال کنید.برای در امان ماندن از خطر بدافزار و سرقت،کیف پول‌ها را از منابع معتبر دریافت کنید و ترجیحا از آنهایی استفاده کنید که کاربران زیادی دارند واصطلاحا امتحان خود را پس داده‌اند.

فراموش نکنید قبل از استفاده از کیف پول، جتما از آن بک‌ تهیه کنید.در غیر این صورت،با حذف شدن کیف پول،در صورت سرقت و یا خرابی گوشی یا کامپیوتر، هرگز نمی‌توانید دارایی‌های خود را بازیابی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 7 =