پرسش های متداول

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

ریچنج در خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و یا نقد دارایی های دیجیتال به شما کمک می کند.

ریچنج از پیشگامان و معتبرترین بازارهای ایرانی در زمینه مبادله ارزهای دیجیتال برای اشخاصی که به دنبال یک کانال امن،ارزان،سریع و راحت هستند،می باشد.

در ریچنج می توانید بدون هیچ واسطه ای معامله کنید وقیمت ارزهای دیجیتال در بازارهای ایران برای شما شفاف سازی شده است.

ریچنج با کاهش ریسک بلوکه شدن دارایی های فعالان ایرانی در بازارهای خارجی را کاهش داده  و تبدیل راحت و سریع ریال به ارزهای دیجیتال و برعکس امکان پذیر کرده و به دلیل حذف واسطه ها هزینه معادلات کاهش داده است.

بیت کویین اولین و شناخته ترین ارز دیجیتالی که هدف از پیدایش آن انتقال سریع و ذخیره امن پول است.

دو ویژگی اصلی بیت کویین:غیرمتمرکز بودن آن و دیگری در امان ماندن از چاپ واحد های پولی بیشتر.

بیت کویین تمام ویژگی های پول واقعی مانند خرید و سرمایه گزاری و انتقال ارزش را دارد اما با این ویژگی که عرضه وتولید آن در اختیار هیچ دولت ، شخص ، گروه و سازمانی نیست.

پس از افتتاح حساب در سایت ریچنج، احراز هویت و تأیید حساب توسط مدیریت سایت، کاربران محترم می توانند با استفاده از آدرس اختصاصی، اقدام به انتقال ارز دیجیتال به کیف پول خود نمایند. پس از تأیید تراکنش در شبکه بلاک‌چین (blockchain)،کیف پول مربوط به رمزارز انتقال یافته به صورت اتوماتیک شارژ خواهد شد. پس از این مرحله، این امکان وجود دارد تا کاربر، درخواست فروش رمزارز مورد نظر خود را با قیمت و حجم دلخواه ثبت نماید و در صورت وجود خریدار، سفارش خود را تکمیل نماید. پس از انجام فروش، کیف پول ریالی کاربر به صورت اتوماتیک شارژ خواهد شد. سپس، امکان درخواست برداشت ریال از کیف پول به حساب بانکی میسر خواهد بود

پس از افتتاح حساب در سایت ریچنج، احراز هویت و تأیید حساب، می توانند اقدام به شارژ حساب ریالی خود با استفاده از درگاه بانکی نمایند.

پس از شارژ حساب، بلافاصله از سیستم سفارش گذاری درخواست خرید ارز دیجیتال مورد نیاز خود را با  حجم و مبلغ دلخواه در سایت ثبت نمایید و در صورت وجود فروشنده، سفارش خود را تکمیل بفرمایید. پس از تکمیل خرید، کیف پول ارز دیجیتال خریداری شده به صورت اتوماتیک شارژ خواهد شد. سپس، امکان درخواست برداشت ارز دیجیتال از کیف پول اختصاصی هر کاربر میسر خواهد بود.

کارمزد معامله در ریچنج به صورت درصدی می باشد و برحسب حجم معاملات کاربر از ۰.۳۵ تا ۰.۲ درصد  در سی روز گذشته محاسبه می شود و در حال حاضر هیچ گونه هزینه اضافی اعم از مالیات و … متوجه کاربران نخواهد بود.

کار در ریچنج بسیار راحت می باشد ، کافیست با ایمیل شخصی خود یک حساب کاربری ایجاد نمایید و پس از ابراز هویت،می توانید کیف پول شخصی خود را با مبلغ ریال یا رمز ارز مورد نظر شارژ نمایید و آنلاین شروع به خرید و فروش بفرمایید.

در بازارهای مالی دنیا برای جلوگیری از هرگونه سو استفاده احتمالی و حفظ سرمایه کاربران محترم احراز هویت مشتریان الزامی می باشد.

برای ثبت نام داشتن ایمیل معتبر الزامی است و کاربر می بایست اطلاعات پروفایل خود را تکمیل نماید.

در سطح یک کاربر باید شماره تلفن همراه، اسکن رنگی کارت ملی، پاسپورت یا شناسنامه جدید، شماره کارت بانکی، حساب و شبا به نام خویش ارائه نماید و سپس برای ارتقا خود به سطح دو کاربری آدرس و تلفن ثابت به همراه قبض حاوی آدرس، تصویر سلفی طبق الگوی سایت و شماره همراه به نام خود کاربر مورد نیاز است.

هر کاربر به ازای هر ارز خود یک کیف پول اختصاصی دارد.

واریز ارزهای دیجیتال از طریق آدرس اختصاصی کیف پول مربوط به هر کاربر ممکن خواهد بود. در حال حاضر ریچنج هیچ گونه هزینه اضافی بابت واریز یا برداشت از کیف پول کسر نمی نماید. برای برداشت ریال به دلیل استفاده از خدمات پرداخت یار برای تسویه بانکی، مبلغ یک درصد تا سقف ۴ هزار تومان از درخواست ، برای برداشت کسر و به حساب بانکی تعیین شده توسط کاربر، واریز خواهد شد. برداشت ارز دیجیتال نیز، با وارد کردن آدرس کیف پول مقصد در سیستم ممکن خواهد بود. هزینه‌ی برداشت رمزارز نیز صرفاً مبلغ مورد نیاز برای انتقال آن در شبکه بلاک چین خواهد بود و سایت ریچنج هیچگونه هزینه اضافی را دریافت نخواهد کرد.